IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Sposoby przemiany

Go down 
AutorWiadomość
Nate
Nieumiarkowanie
avatar

Posts : 22
Join date : 10/04/2015

PisanieTemat: Sposoby przemiany   Sob Kwi 11, 2015 5:31 pm

Wampiry
Wampirem można stać się na kilka sposobów, jednakże nie należą one do najprzyjemniejszych. Wiele osób twierdzi, że wampiryzmem można zarazić się po ugryzieniu wampira, jednakże musi to się wiązać z pewnymi innymi czynnikami, bez których przemiana nie dobiegłaby końca i zakończyła się śmiercią:
• Aby zamienić jakąkolwiek istotę w wampira przedstawiciel tejże rasy musi podjąć się zadania, które jest wyzwaniem także dla niego. Mianowicie, po wypiciu krwi istoty musi napoić ja swoja własną wampirze krwią i dopiero wtedy może dokonać się przemiana, ale nie musi. Zdarzały się sytuacje, w których przemieniany nie dożywał nowego, lepszego życia.
• Kolejny sposób zdawać by się mogło jest jeszcze gorszy od poprzedniego. Wiele mówiło się o tym jak to wampiry wydostawały się z cmentarnych grobów siejąc postrach dookoła. Skąd to się wzięło? To także sposób przemiany. Kiedy wampirza ofiara jest już u schyłku swojego życia, bądź zejdzie z tego świata, można ją odratować zmieniając ją w jednego ze swych braci, wystarczy tylko go… pochować. Nie może być to pogrzeb taki jak należy, z udziałem księdza i całej masy żałobników. Ofiarę należy pochować nocą w nieświęconej ziemi i poczekać, aż samodzielnie wygrzebie się z ziemi spragniona krwi. W przypadku, kiedy młody wampir nie zdoła się odkopać w ciągu jednej nocy, pozostanie pod ziemią w formie pisklęcia już na zawsze.

Demony
Jak przemienić się w stworzenie nieczyste, pełne grzechu i nakłaniające do pokus? Tu jest ku temu tylko jedna droga, jednakże nie musi ona odpowiadać wszystkim, bo nikomu nie spieszno do swego końca. Do śmierci.
• Kiedy człowiek umiera w zależności od jego postępowania, charakteru i tego co za życia uczynił ma przed sobą dwie ścieżki, ale bez możliwości wyboru. To los decyduje, którą dusza istoty podąży dalej. Jeżeli spadnie w dół ma możliwość odrodzenia się jako istota, którą najlepiej się z mrocznymi czeluściami piekła kojarzy, a mianowicie w demona, który z biegiem lat może zostać ponownie zesłany na ziemię bądź pozostać w piekle dręczony przez inne, starsze i silniejsze demony.
• Jeżeli zbyt daleko ci do spotkana ze śmiercią zawsze możesz nieco skrócić swój okres oczekiwania. Wystarczy, aby chętny do pomocy i zabawy demon był przy tobie i po prostu cię zabił wciągając po tym w czeluści piekielne. Nic trudnego prawda.

Ludzie
Wiele nieśmiertelnych myśli, że nie można powrócić do tego stany, ale nie wiedzą jak bardzo się mylą. Wystarczy tylko, ze przeskrobią coś, co nie spodoba się radzie, a ich los już jest przesądzony. Rada odbiera im moce, a często także nieśmiertelność przywracając ich w ten sposób do stanu sprzed ich przemiany bądź robiąc z nich istoty śmiertelne w wieku, na którym zatrzymał się ich rozwój.

Zmiennokształtni
Tak samo jak w przypadku wampirów w zmiennokształtnego można przemienić się po ukąszeniach i zadrapaniach, jednakże nie wszystkie muszą zakończyć się przemianą. Czasami istoty pokąsane przez zmiennych nie wykazują oznak dokonującej się przemiany.
• Aby zmienić człowieka w istotę dwojakiej natury zmienny musi wielokrotnie kąsać w zwierzęcej formie jego ciało w oczekiwaniu, że przemiana nastąpi. Jest to bardzo bolesne i mało komfortowe. O tym czy przemiana zaszła w człowieku czy nie dowiedzieć się można jedynie w czasie pełni księżyca w trakcie, której następuje pierwsza przemiana.
• Czasami mówiło się, że istoty pokąsane umierały. Jeżeli postąpiło się wtedy tak jak w przypadku przemiany wampirów i pochowało się nieboszczka w nieświęconej ziemi, była szansa, że się odrodzi. Istota przebudzała się do życia w czasie pełni księżyca, jako wilkołak nie tyle odmieniona z wyglądu, ale i zmieniona wewnętrznie w dziką bestię pozbawioną człowieczeństwa.

Anioły
Droga do pozostania aniołem jest bardzo ciężka i wyboista. Do nieba mają wstęp tylko ci, którzy za życia żyli jako prawi obywatele pomagający potrzebującym i lubujący się w dobru, ale to jest chyba jasne. Bardziej zastanawiające jest to, jak przebiega sama przemiana.
• Dusza osoby, która według anielskich zastępów jest godna znalezienia się w ich szeregach po śmierci istoty podąża ścieżką ku nieboskłonowi, rezygnując z pokus i przyjemności oferowanych przez demony wyglądające i kuszące z piekła. Jeżeli dusza nie zboczy ze ścieżki w niebie otrzymuje skrzydła stając się jednym z aniołów, by móc zstąpić na ziemię i pomagać innym.
• Kiedy jednak życie człowieka nie było takie kolorowe i uczynne jak powinno nie oznacza to, że nie może on stanąć wśród zastępów. Jeśli w momencie śmierci będzie miał przy sobie anioła, przy którym się nawróci i który przeświadczy na nieboskłonie o jego prawości może zostać zaakceptowany przez resztę anielskiej społeczności, ale nie musi. Jeżeli dusza nie spodoba się reszcie aniołów zostaje ona strącona do piekła gdzie dręczona jest nieustannie przez uwielbiające zadawać cierpienie demony.

Hybryda
Nie ma jako takiego sposoby na przemianę danej istoty w hybrydę. Hybrydą można się stać w przypadku przemiany, która nie przebiegnie tak jak powinna, zostanie źle przeprowadzona przez niedoświadczoną istotę bądź zostanie przerwana mechanicznie przez jakiś bodziec z zewnątrz, czy też odrzucona przez organizm. Wtedy istota albo umrze, albo pozyska nieco zniekształcone i osłabione cechy nowej rasy, które jednocześnie osłabią zdolności rasy poprzedniej. Po takich przemianach mogą następować różne komplikacje, które jeszcze bardziej osłabią nieśmiertelnego z racji tego, że hybrydy są o wiele słabsze i bardziej podatne na choroby niż istoty czystej krwi.


W przypadku pozostałych ras nie ma możliwości jako takiej przemiany. Jedyny sposób, aby stać się elfem czy też czarodziejem to urodzić się jako jeden z nich. Inna metoda niestety nie istnieje, a nawet jeśli, to zaginęła ona gdzieś w odległej przeszłości wraz z pradawnymi. Czasem jednak zdarza się, że człowiek ma w sobie gen, który po przebudzeniu przemienia go w istotę nieśmiertelną i obdarza nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Po dokonaniu przemiany NIE MOŻNA powrócić do poprzedniej rasy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://niesmiertelni.forumpl.net
 
Sposoby przemiany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nieśmiertelni ~ Kolebka Upadłych Aniołów ::   ::    K s i ę g a  w i e d z y-
Skocz do: